Kurs dla pielęgniarek „Pediatryczna domowa opieka paliatywna” - komunikat nr 1

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że od kilku miesięcy trwają prace programowe nad specjalistycznym kursem dla pielęgniarek „Pediatryczna domowa opieka paliatywna”.

Przewidujemy, że kurs zostanie wkrótce oficjalnie zatwierdzony przez CKPPiP.

Zostałam wyznaczona przez Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych (CKPPiP) jako osoba kierująca zespołem opracowującym program kursu.

Naszym celem jest zmiana wymagań określonych w Rozporządzeniu Prezesa NFZ w ten sposób, aby kurs specjalistyczny został uznany za właściwy i wystarczający dla pielęgniarek pracujących w hospicjach domowych dla dzieci.

 Pragnąc ułatwić pielęgniarkom i pracodawcom zaplanowanie uczestnictwa w tym kursie, już teraz przesyłam wstępne informacje.

  • 1. Kurs teoretyczny odbędzie się w terminie 12-16 października 2010 roku oraz zostanie powtórzony w terminie 11-15 stycznia 2011 roku.
  • 2. Rejestracja uczestników odbędzie się we wtorek wieczorem, a wyjazd do domu w sobotę rano. Zajęcia będą prowadzone przez 3 dni: środę, czwartek i piątek.
  • 3. Warunkiem uczestnictwa w kursie teoretycznym jest wcześniejsze ukończenie praktyki klinicznej w naszym ośrodku. Honorowane będą wcześniej wydane zaświadczenia.
  • 4. Osoby, które nie ukończyły dotychczas tej praktyki, mogą to zrobić w najbliższym dogodnym terminie. Praktyka obejmuje 20 dni, w tym udział w 4 zebraniach grupy w wsparcia w żałobie. Szczegóły proszę ustalić bezpośrednio ze mną.
  • 5. Egzamin po pierwszym kursie teoretycznym odbędzie się w dniu 20 listopada 2010 roku (sobota). Drugi termin egzaminu to 27 lutego 2011 roku (sobota).
  • 6. Proponuję, żeby połowa pielęgniarek zapisała się na kurs teoretyczny w pierwszym terminie, a pozostała część w następnym terminie.
  • 7. Kurs teoretyczny odbędzie się w Warszawie, ul. Agatowa 10 (Zacisze). Zakwaterowanie w Hotelu Arkadia przy ul. Radzymińskiej 182.
  • 8. Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci pokryje koszty zakwaterowania, wyżywienia, skryptu, udziału w kursie, praktyki klinicznej oraz egzaminu (nie refundujemy kosztów dojazdu). W związku z obowiązującymi przepisami uczestnicy kursu zostaną obciążeni podatkiem od przychodu.
  • 9.Warunkiem uzyskania refundacji ww. kosztów kursu jest stałe zatrudnienie w hospicjum domowym dla dzieci, potwierdzone skierowaniem na kurs od pracodawcy.

W następnym Komunikacie poinformuję Państwa na temat programu kursu oraz rozpoczęciu zapisów.

Serdecznie pozdrawiam

Mgr Małgorzata Murawska

Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci

malgorzata.murawska@hospicjum.waw.pl

Tel. 505 045 663