Opieka medyczna

Hospicja dziecięce zostały powołane, aby objąć opieką domową dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami.
Celem hospicjów jest poprawa jakości życia Podopiecznych poprzez otoczenie ich specjalistyczną i troskliwą opieką medyczną, psychologiczną, pedagogiczną, duchową i socjalną. Dzięki tej opiece  Podopieczni mogą spędzić ostatnie dni swego życia w domu, a nie w szpitalu.
Udaje nam się nie tylko ograniczać ból odczuwany przez Podopiecznych, ale także wnieść do ich życia radość poprzez spełnianie ich dziecięcych marzeń.
Na naszą opiekę może liczyć cała rodzina. Hospicja służą pomocą również rodzicom i rodzeństwu małych Pacjentów. Wszechstronne wsparcie w ostatnim okresie życia dziecka, jak również w okresie żałoby jest bardzo potrzebne jego bliskim.
Dyżur hospicjów trwa 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. W każdej chwili zespół medyczny gotowy jest służyć pomocą.
Opieka dla rodzin Podopiecznych jest bezpłatna. Hospicja opłacają zakup leków oraz specjalistycznego sprzętu medycznego (m. in.: koncentratorów tlenu, pulsoksymetrów, pomp infuzyjnych, ssaków, inhalatorów, itp.), który na co dzień funkcjonuje w domach Pacjentów.