Posiedzenie Rady Forum z dnia 4.06.2013 r.

4 czerwca br. w Łodzi odbyło się kolejne posiedzenie Rady OFPOP. Na spotkanie została zaproszona Pani dr Aleksandra Ciałkowska - Ryż, Krajowy Konsultant w Dziedzinie Medycyny Paliatywnej.
Poruszaliśmy następujące kwestie dotyczące także rozmów z NFZ i MZ:

  • możliwość podpisania umów z NFZ na opiekę stacjonarną dla dzieci w ramach opieki paliatywnej - w tej chwili nie jest to możliwe
  • koincydencji świadczeń, szczególnie na styku paliatyw-rehabilitacja - konieczność napisania kolejnego pisma (na poprzednie otrzymaliśmy odpowiedź, że skoro dziecko potrzebuje rehabilitacji, to może nieuzasadnionym było objęcie tego dziecka opieką paliatywną)
  • metodologii wyceny kosztów opieki paliatywnej dla dzieci w warunkach domowych - na chwilę obecną trwają prace przygotowujące taki dokument (a jak długo to potrwa to nikt tego nie wie)
  • „podległości” we współpracy z Krajowym Konsultantem Pediatrii, a nie Medycyny Paliatywnej

Otrzymaliśmy także potwierdzenie, że w październiku br. odbędzie się kolejna, doroczna konferencja organizowana w ramach OFPOP, tym razem przez Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci. Prosimy śledzić strony Forum, tam podamy szczegóły. Już teraz prosimy zapisać to wydarzenie jako jesienny priorytet.
Z pozdrowieniami, w imieniu Rady Forum

O. dr Filip Buczyński - Przewodniczący OFPOP